صورتجلسه دبيرخانه طرح مدام در بيمارستان رازي

maryam hashemi

1388-6-3

جلسه اصلاح الگوي مصرف در تاريخ 26/5/88 با حضور رياست ، مديريت و سوپروايزر و تعدادي از كاركنان درماني و اداري بيمارستان اعصاب و روان و اعضاء كميته مدام (آقاي كرامت فر(دبير طرح) ، آقاي پرنيان (مدير اجرايي طرح) ، خانم پوررفعتي(مسئول كميته تبليغات) وخانم مرادي(مسئول امور دفتري) تشكيل و مسائل زير مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

  • -    در آغاز جلسه آقاي دكتر صحرائيان رياست بيمارستان و آقاي انصاري مديريت بيمارستان در مورد اصلاح الگوي مصرف و فرهنگ سازي آن توضيحاتي را بيان نمودند و اهميت مصرف بهينه توسط همكاران را در تمامي امور بويژه در مواردي كه با بيماران سروكار دارند را خواستار شدند.
  • -         تصاوير و مطالبي در خصوص اصلاح الگوي مصرف بصورت power point توسط آقاي كرامت فر ارائه شد.

اهم مطالب عنوان شده توسط دبير طرح مدام شامل موارد زير بود:

  • -    امسال را مقام معظم رهبري سال اصلاح الگوي مصرف معرفي كردند البته ايشان در سالهاي گذشته نيز بر اهميت اين موضوع تاكيد زيادي داشته اند و بايد توجه داشت كه اين مسئله فقط محدود به امسال نيست بلكه مسئله صرف جويي ريشه در اعتقادات و اصول ديني و علمي دارد. اصلاح الگوي مصرف را ما از خدا و رسول داريم اصلاح را بايد از خودمان شروع كنيم و به تبع ان به اطرافيان ، خانواده و بعد جامعه گسترش دهيم.
  • -    اسلام با مسائل رفاهي مخالف نيست . اين مسائل بايد باشد اما براي همه يكسان . اسلام با مصرف گرايي مخالف است . اسلام اجازه نمي دهد كه اگر داريم و در توانمان است غلط مصرف كنيم و با مصرف نادرست خود روشهاي غلط را در جامعه رواج دهيم چرا كاري نكنيم كه هم به نفع خودمان باشد و هم جامعه.

دقت داشته باشيد كه اصلاح مصرف فقط همين آب و برق و گاز و تلفن نيست. ببينيد چقدر از زمان استفاده بهينه مي كنيد؟ ما در اسلام چيزي به نام اوقات فراغت نداريم . استراحت ، ورزش جزوي از زندگي ماست، نه جزء اوقات بطالت. ببينيد در روز چقدر از وقتتان را به تفكر اختصاص مي دهيد. در زمان آزاد مطالعه در راستاي كار خود داشته باشد . كارهاي عقب مانده تان را انجام دهيد و زمانتان را اولويت بندي كنيد.

انظباط كاري و وجدان كاري باعث مي شود كار را به بهترين نحو انجام دهيد. همه نسبت به بيت المال حساسيت دارند، وقت را هم بيت المال در نظر بگيريد و بهترين استفاده را از آن داشته باشيد.

و در پايان آقاي كرامت فر در خصوص معرفي محورهاي پيشنهادي ، نحوه ارسال آثار و جوائز در نظر گرفته شده جهت منتخبين مطالبي را عنوان نمودند.

تهيه كننده: مسئول واحد تبليغات طرح مدام

 
صفحه اصلی
گزیده سخنان مقام معظم رهبری
الگوي مصرف از ديدگاه بزرگان
ضرب المثل ها در الگوی مصرف
اسامی دوستانی که طرح ومقاله ارائه کردند
اصلاح الگوي مصرف ،چگونه؟
سايتهاي مرتبط
معرفی کتاب
با دبيرخانه....
تماس با ما
اسامی برگزیدگان پیشنهادات هفتگی


اخبار
اصلاح الگوی مصرف به سرمایه گذاری نیاز دارد
1388-6-16
دستورالعمل جدید الگوی مصرف آب ابلاغ شد
1388-6-3
اصلاح الگوي مصرف، محور اصلي نمايشگاه بين المللي قرآن
1388-5-31
مشاهده صورتجلسات دبیر خانه طرح مدام از تاریخ 17/5/88 در بخش اطلاعیه سایت
1388-5-17


اطلاعیه
صورتجلسه شماره 4 دبيرخانه طرح مدام
1388-6-7
صورتجلسه دبيرخانه طرح مدام در بيمارستان رازي
1388-6-3
صورتجلسه شماره2جلسات دبیر خانه طرح مدام
1388-5-17
صورتجلسه شماره 3 جلسات دبیرخانه طرح مدام
1388-5-17


نظرسنجي
 
سایت ما چقدر مفید بوده؟
خیلی خیلی زیاد
زياد
متوسط
كم


نمایش نتایج


آمار وب سایت

تعداد بازديدهای اين وب سایت: